CVD Kaplama Sistemleri

CVD = Kimyasal Buhar Biriktirme, sert kaplamaların kimyasal buhar fazı sürecinde biriktirilmesidir.
Yaklaşık 1000 °C sıcaklıkta, gaz halindeki kaplama bileşenleri kalıp etrafında akar ve kalıp yüzeyindeki elementlerle reaksiyona girerek çok yüksek yapışma gücüne sahip bir kaplama oluşturur!

Katman sistemleri (TiC, TiN/TiC veya TiC/TiN) 7 – 10 µm katman kalınlığı ile büyür. Çok yüksek sertlikle birleşen çok iyi yapışma mukavemeti nedeniyle, bu kaplamalar ağır hizmet tipi olarak da adlandırılır!
Kimyasal süreç aynı zamanda deliklerin ve alt kesiklerin tekrarlanabilir bir şekilde kaplanmasına da olanak tanır!

Bu teknoloji, voestalpine High Performance Metals International GmbH’nin ürün yelpazesinde olduğu gibi endüstriyel uygulamalarda hala yerini korumaktadır.
Yüksek alaşımlı takım çelikleri, HSS ve PM malzemeleri ve ayrıca karbürler kaplanır. Çelik takımlar kaplamadan sonra son ısıl işleme tabi tutulmalıdır. Bu işlem vakumda gerçekleştirilmelidir, bu nedenle vakumda sertleştirilebilirlik kullanılacak takım çelikleri için zorunlu bir gerekliliktir.

CVD kaplamalar için uygulama alanları:

Sac metal şekillendirme teknolojisi, derin çekme, soğuk şekillendirme, damgalama ve bükme teknolojisi ve işleme teknolojisinin belirli alanlarında!

Özellikle gerekli ısıl işlem sonrası nedeniyle, malzeme seçimi ve CVD kaplamayla eşleştirilecek işleme adımları önemli bir konudur. 30 yılı aşkın bilgi birikimimizle size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız!

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

*alanların doldurulması zorunludur.

voestalpine High Performance Metal A.Ş. Ticari İletişime ve Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Açık Rıza/İzin Beyanı

[voestalpine High Performance Metal A.Ş. ile aranızda yürütülen ticari faaliyet çerçevesinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak bazı kişisel verileriniz işlenmektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği hazırlanan [Musteri_Aydinlatma-Bildirimi.pdf (voestalpine.com)] linkinde yer alan Aydınlatma Bildirimi’ni okudum, anladım ve Kişisel Verilerimin, Müşteri Aydınlatma Bildirimi içerisinde detaylı olarak açıklanan amaçlar çerçevesinde işlenmesi konusunda bilgilendirildim.

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.