Bir aletin yüzeyindeki mükemmelliği ne açıklar? Bu soruya voestalpine eifeler Coating uzmanlarından daha iyi cevap verebilecek çok az kişi vardır. Ortak şirketimiz 1983 yılından bu yana sadece yüzey kaplama alanında faaliyet göstermekle kalmıyor, aynı zamanda araştırma ve geliştirme alanında da sürekli olarak yeni standartlar belirliyor. Bu nedenle eifeler teknolojisinin artık yüksek teknolojili ve birinci sınıf ürünlerle eşanlamlı olması şaşırtıcı değildir.
Parlatmadan PVD ve CVD kaplamaya kadar tüm değer zinciri kapsanmaktadır.

coating2

PVD

Eifeler’de PVD sert kaplama neredeyse sadece 450 santigrat derecenin altındaki sıcaklıklarda ark buharlaştırma ile gerçekleştirilir. Ark işlemi teknolojisi, sertlik kaybı, bozulma veya ana malzemenin mikro yapısında değişiklik olmadan mükemmel bağlanma mukavemeti elde etmek için kullanılır.

CVD

Kimyasal Buhar Biriktirme, sert kaplamaların kimyasal buhar fazı sürecinde biriktirilmesidir. Yaklaşık 1000 °C sıcaklıkta, gaz halindeki kaplama bileşenleri kalıp etrafında akar ve kalıp yüzeyindeki elementlerle reaksiyona girerek çok yüksek yapışma gücüne sahip bir kaplama oluşturur! Katman sistemleri (TiC, TiN/TiC veya TiC/TiN) 7 – 10 µm’lik bir katman kalınlığı ile büyür. Çok yüksek sertlikle birleşen çok iyi yapışma mukavemeti nedeniyle, bu kaplamalar ağır hizmet tipi olarak da adlandırılır!

Kimyasal süreç aynı zamanda deliklerin ve alt kesiklerin tekrarlanabilir bir şekilde kaplanmasını sağlar!

Daha fazla bilgi edinin.

coating4
coating5

Lazer kaplama

Lazer kaplamayı kullanarak takımınızdaki belirli alanları onarabilir veya aşınmayı optimize etmek için takviye oluşturabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin.

Hizmetler

 

Parlatma

Yüzey parlatma, kendi parlatma mağazalarımızda gerçekleştirilen katman hazırlama işidir.
Yenilikçi teknikler ve cilalama süreçleri, en yüksek kalitede sonuçlar elde etmemiz için standarttır.
Prensip olarak, cilalanmış yüzeyler çok iyi kaplanabilir. Bununla birlikte, şekillendirme takımları için Rz <2 µm pürüzlülükler tavsiye edilir.

polishing
tin002

Decoating

Elbette, dilerseniz aletlerinizi dekupe edebilir ve ardından onlara yeni bir yüksek kaliteli Eifel kaplaması sağlayabiliriz.
Özel gereksinimleriniz varsa bizimle iletişime geçin. Ayrıca neredeyse tüm kaplamalar için en uygun dekapaj işlemine sahibiz.

Ana menüye geri dön.

İletişim

 

Çoşkun Kösen
Kaplama İş Geliştirme Müdürü
T +90 535 011 70 39

coskun.kosen@voestalpine.com

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

*alanların doldurulması zorunludur.

voestalpine High Performance Metal A.Ş. Ticari İletişime ve Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Açık Rıza/İzin Beyanı

[voestalpine High Performance Metal A.Ş. ile aranızda yürütülen ticari faaliyet çerçevesinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak bazı kişisel verileriniz işlenmektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği hazırlanan [Musteri_Aydinlatma-Bildirimi.pdf (voestalpine.com)] linkinde yer alan Aydınlatma Bildirimi’ni okudum, anladım ve Kişisel Verilerimin, Müşteri Aydınlatma Bildirimi içerisinde detaylı olarak açıklanan amaçlar çerçevesinde işlenmesi konusunda bilgilendirildim.

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.