Desen

 

Türkiye kalıpçılık sektörüne voestalpine High Performance Metal A.Ş. çatısı altında sunulan desen ve yüzey işlem hizmetleri, 25 yılı aşkın süredir desen uygulamaları konusunda uluslararası çapta faaliyet göstermekte olan Eschmann Textures firmasının teknik bilgi, tecrübe ve personel desteği ile sağlanmaktadır.

2011 yılında Türkiye’de faaliyete başladığı günden itibaren otomotiv sektöründe birçok dünya devinin uluslararası ve yerel projelerini başarıyla yönetip, çalışmakta olduğu iş ortaklarına kalıp, enjeksiyon ve parça estetiği konularında çözümler sunmuştur. Otomotiv dışında, beyaz eşya, elektronik gibi plastik parçada görsel kalite aranan diğer sektörlere de hizmet vermekte ve çözüm ortağı olmaktadır. Asit desen prosesi dışında, kaplama ve lazer gibi çeşitli yüzey proseslerinde de Ar-Ge çalışmaları yürütmekte ve servis vermektedir.

Kalıbın desenlenmesi için en çok bilinen yöntem asit ile dağlama yöntemidir. İşlemleri tamamlanan ve baskıları onaylanarak Desen Tesisi ’ne ulaşan kalıplar, yüzey kalite kontrolleri yapıldıktan sonra desenlenecek bölgeleri temizlenmek üzere kumlaya alınır. Desen öncesi kalıp yüzeyinde önerilen polisaj değeri ortalama olarak 400 grit’tir. Maskeleme ve temizleme işlemlerinin ardından yüzeye, desen tipine bağlı olarak film veya sprey ile uygulaması olduğu gibi bazı desenler bir tek film ve dağlama işlemi ile yapılabilmekte iken, bazı desenler ise 3-4 kere film tatbiki, bir o kadar dağlama işlemi ve ara işlemler olmak üzere toplam 20’nin üzerinde uzun-kısa süreçlerden geçerek yapılmaktadır.

Sizlerle de tanışmak, plastik enjeksiyon sektöründeki deneyim ve bilgi birikimimizi sunmak, iş ortağımız olarak her konuda en hızlı ve kaliteli şekilde sizleri desteklemek isteriz.

 

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.