voestalpine Böhler Welding

Terra & Uranos. The new reference in welding machines.

26. haz 2019

Your challenge is to JOIN materials made of metal. You know how to weld constructions for bridges, machines and power plants. In your job you do not need “a” solution, YOU DESERVE the best. Our offering includes a unique portfolio of welding application services, high end welding consumables, accessories and welding machines – we are your Full Welding Solution Provider.

okumaya devam et

Basic Welding Technology

22. - 26. tem 2019 | Tlalnepantla, Mexico

In this training course the basics regarding welding technology are taught. It is also an introduction into the world of voestalpine Böhler Welding. The technical level of this seminar is a prerequisite for all Advanced & Expert training courses.

okumaya devam et

Vertical up welding of 9% Nickel LNG storage tanks with Böhler Welding

Success Story | USA, Europe, Australia, South Korea

Welded joints in the fabrication of cryogenic liquid nitrogen gas (LNG) tanks are submitted to severe conditions – such as very low temperatures and high stress.

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Welding ACADEMY

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Assistant/Manager Application Engineering

voestalpine Bohler Welding India Technology Private Limited
Thane, Maharashtra, India

Ausbildung zum/zur Fachlagerist/-in in Hamm zum 01.09.2020

voestalpine Böhler Welding Germany GmbH
Hamm

Ausbildung zum/zur Industriemechaniker/-in zum 01.09.2020 in Hamm

voestalpine Böhler Welding Germany GmbH
Hamm