Vakuové kalení

   

  CO JE VAKUOVÉ KALENÍ ?

  Vakuové kalení je ohřev zpracovávaných dílů ve plynotěsném zařízení, přičemž odsátím vzduchu dosáhneme vakua řádově 5-2 mbar. Poté je vsázka postupně v několika krocích ohřívána až na kalící teplotu. Ohřev zajišťují grafitové tyče.
  Chlazení dílů probíhá vháněním plynného dusíku až o tlaku 6 bar.

   

  PROČ VAKUOVÉ KALENÍ ?

  Při každém ohřevu reaguje kyslík s povrchem součásti (oxidace). Tato reakce je tím silnější, čím je teplota vyšší. Při adekvátně dlouhé prodlevě na vyšší teplotě dochází k tvorbě okují (od cca. 600°C) a k částečnému nebo úplnému oduhličení povrchu (od cca. 780°C). Takto vzniklá vrstva se dá odstranit pouze mechanicky. Z tohoto důvodu je při každém ohřevu od cca 400 °C nutná ochranná atmosféra. Ve většině případů stačí jako ochranný plyn dusík.

  Při vyšších teplotách, které se většinou ve vakuových pecích vyskytují (obvyklá kalící teplota 850 °C – 1200 °C), skýtá vakuum podstatně lepší ochranu před oduhličením. I při kalících teplotách okolo 1300 °C jsou součásti po kalení kovově lesklé.

  Kontrola a regulace teplot je zabezpečena třemi termočlánky, které předávají potřebné informace regulační a řídící jednotce, která řídí a kontroluje průběh procesu.

   

  SHRNUTÍ

  Vakuové kalení získává v průběhu posledních let neustále vyšší význam a patří neodlučně díky svému vysokému technickému standardu k “jakostnímu kalení”.
  Mimo toho je vakuové kalení ekologické, čisté a díky moderním řídícím jednotkám také hospodárné.
  Vzhledem k rozměrovým změnám a deformacím neexistuje žádný srovnatelný postup. Jelikož pro téměř všechny druhy aplikací jsou nabízeny vakuově kalitelné oceli, doporučujeme využití těchto výhod.


  zrušení
  cancel
  zrušení

  Nastavení mého účtu

  Mějte prosím trochu trpělivosti. Váš požadavek se zpracovává.

  Please use a browser that is not outdated.

  You are using an outdated web browser.

  Errors may occur when using the website.