ZA HRANICÍ MOŽNÉHO

Aditivní výroba – Nový způsob myšlení

plastic-injection-moulding_keyvisual

OD KONCEPCE PO KOMPONENT

Aditívní výroba je proces, při kterém se objekty vyrábějí z digitálního 3D-CAD modelu spojením kovového prášku vrstvu po vrstvě. Tímto způsobem mohou být „vytištěny“ i ty nejsložitější struktury. Na rozdíl od aditivní výroby, konvenční výroba odstraňuje přebytečný materiál, dokud se nedosáhne požadovaného tvaru.

Nejde pouze o nový způsob výroby. Je to nový způsob myšlení. Při digitálním navrhovaní a realizaci konečného produktu – vrstvou po vrstvě, neexistují téměř žádné hranice. Aditivní výroba (AM), známa pod jménem „3D tisk“, umožňuje výrobu v kratších dodacích lhůtách, s menší hmotností a tvary, které předtím nebylo možné realizovat.

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

voestalpine vstupuje do další éry v oblasti aditivní výroby. Na základě zkušeností a tradice nabízíme celý kompletní a uzavřený řetěz: od vývoje prášků přímo pro vaše aplikace, samotnou výrobu dílu, vypracování návrhu nebo optimalizaci dílu, včetně finálního dokončení dílů, které obsahuje tepelné zpracování, finální obrobení v požadovaných tolerancích, leštění, povlakování a podobně. Nabízíme komplexní řešení na minimalizaci rizika v dodavatelském řetězci s cílem být spolehlivým obchodným partnerem, kterému můžete s důvěrou svěřit i Vaše nejsložitější projekty.

Kovový prášek Metal-Powder
Parameter-Development Parametre procesu
Návrh a simulace Design_simulation
Additive-Manufacturing Aditívna výroba – 3D tlač
Tepelné zpracování Heat-Treatment
Machining Obrábanie
PVD-povlakování Coating
Kontrola / Testovanie

FLEXIBILITA A KOMPETENCE

V centrech aditivní výroby se používají procesy na principu spékaní vrstev prášku laserem (SLM) a procesy přímého nanášení prášku pomocí laseru (LMD). Díky tomu, že voestalpine používá obě tyto výrobní technologie, tak máme flexibilitu a know-how na výběr procesu 3D tisku, který nejlépe vyhovuje Vašim požadavkům.

slm Laser-Metal-Deposition
Proces spékání vrstvy prášku laserem (SLM) Proces priameho nanášania prášku pomocou laseru (LMD)

EFEKTIVITA

Aditivní výroba zvyšuje efektivitu, nebo umožňuje vyrábět součástky v tvaru sítě. To zaručuje nejefektivnější výsledek při udržení výroby téměř bez odpadu. U některých konstrukčních a netolerovaných dílů pak odpadá nutnost frézování a vrtání.

NÍZKA HMOTNOST

Aditivní výroba umožňuje optimalizaci součástky pro nejlepší výsledky z hlediska hmotnosti a stability.

RYCHLEJŠÍ NEŽ KDYKOLI PŘEDTÍM

Od krátkých dodacích termínů, rychlých prototypů až po samotnou výrobu. Aditivní výroba stanovuje nové standardy v oblasti řízení a výroby.

 

CENTRÁ ADITIVNÍ VÝROBY

am-centers

SLEDUJTE NÁS NA

Linkedin-Logo