ZA HRANICÍ MOŽNÉHO

Aditivní výroba – Nový způsob myšlení


amc-02-1

OD KONCEPCE PO KOMPONENT

Aditívní výroba je proces, při kterém se objekty vyrábějí z digitálního 3D-CAD modelu spojením kovového prášku vrstvu po vrstvě. Tímto způsobem mohou být „vytištěny“ i ty nejsložitější struktury. Na rozdíl od aditivní výroby, konvenční výroba odstraňuje přebytečný materiál, dokud se nedosáhne požadovaného tvaru.

Nejde pouze o nový způsob výroby. Je to nový způsob myšlení. Při digitálním navrhovaní a realizaci konečného produktu – vrstvou po vrstvě, neexistují téměř žádné hranice. Aditivní výroba (AM), známa pod jménem „3D tisk“, umožňuje výrobu v kratších dodacích lhůtách, s menší hmotností a tvary, které předtím nebylo možné realizovat.

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

voestalpine vstupuje do další éry v oblasti aditivní výroby. Na základě zkušeností a tradice nabízíme celý kompletní a uzavřený řetěz: od vývoje prášků přímo pro vaše aplikace, samotnou výrobu dílu, vypracování návrhu nebo optimalizaci dílu, včetně finálního dokončení dílů, které obsahuje tepelné zpracování, finální obrobení v požadovaných tolerancích, leštění, povlakování a podobně. Nabízíme komplexní řešení na minimalizaci rizika v dodavatelském řetězci s cílem být spolehlivým obchodným partnerem, kterému můžete s důvěrou svěřit i Vaše nejsložitější projekty.

Kovový prášek Metal-Powder
Parameter-Development Parametry procesu
Návrh a simulace Design_simulation
Additive-Manufacturing Aditívní výroba – 3D tisk
Tepelné zpracování Heat-Treatment
Machining Obrábění
PVD-povlakování Coating
Kontrola / Testovaní

FLEXIBILITA A KOMPETENCE

V centrech aditivní výroby se používají procesy na principu spékaní vrstev prášku laserem (SLM) a procesy přímého nanášení prášku pomocí laseru (LMD). Díky tomu, že voestalpine používá obě tyto výrobní technologie, máme tak flexibilitu a know-how na výběr procesu 3D tisku, který nejlépe vyhovuje Vašim požadavkům.

slm Laser-Metal-Deposition
Proces spékání vrstvy prášku laserem (SLM) Proces přímého nanášení prášku pomocí laseru (LMD)

EFEKTIVITA

Aditivní výroba zvyšuje efektivitu, nebo umožňuje vyrábět součástky ve tvaru sítě. To zaručuje nejefektivnější výsledek při udržení výroby téměř bez odpadu. U některých konstrukčních a netolerovaných dílů pak odpadá nutnost frézování a vrtání.

NÍZKA HMOTNOST

Aditivní výroba umožňuje optimalizaci součástky pro nejlepší výsledky z hlediska hmotnosti a stability.

RYCHLEJŠÍ NEŽ KDYKOLI PŘEDTÍM

Od krátkých dodacích termínů, rychlých prototypů až po samotnou výrobu. Aditivní výroba stanovuje nové standardy v oblasti řízení a výroby.

 

CENTRÁ ADITIVNÍ VÝROBY


SLEDUJTE NÁS NA

Linkedin-Logo

cancel
zrušení

Nastavení mého účtu

Mějte prosím trochu trpělivosti. Váš požadavek se zpracovává.

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.