Technika rozjazdowa DLD/S

Oferujemy wstępnie zmontowane, przygotowane do instalacji rozjazdy, w pełni wyposażone w wymagane systemy kontrolne i przystosowane do podbijania mechanicznego.

ECOSTAR

elektro-hydrauliczny napęd zwrotnicowy.

Przeznaczony do przestawiania zwrotnic i ruchomych dziobów krzyżownic z zewnętrznymi zamknięciami nastawczymi oraz do ryglowania i kontrolowania położenia.

Może być również wykorzystywany do nastawiania wykolejnic.

Wykonany w kilku odmianach – jako rozpruwalny i nierozpruwalny, z silnikiem prądu przemiennego jedno- lub trójfazowego, bądź z silnikiem prądu stałego.

Małe wymiary zewnętrzne pozwalające na instalację urządzeń w ograniczonych przestrzeniach rozjazdów i między rozjazdami oraz stosunkowo niewielką wagę – 85 kg.

Napędy są dostosowane do współpracy z podrozjazdnicami, umocowaniami, prętami oraz dodatkowym osprzętem wiodących producentów tego asortymentu w Polsce.

 

HYDROSTAR®

system nastawczy zapewnia optymalną wydajność, konsekwentnie minimalizując koszty cyklu życia.

Jego innowacyjna, zamknięta konstrukcja znacznie obniża koszty utrzymania prewencyjnego w obszarze rozjazdów.

Wszystkie warianty wymagają tylko jednej jednostki napędowej, co umożliwia bardzo wygodną integrację z innymi systemami.

Mniejsze rozjazdy z ruchomymi dziobami krzyzownicy mogą być obsługiwane za pomocą wersji, która uruchamia oba elementy rozjazdu przy użyciu ponownie tylko jednej jednostki napędowej.

Nadaje się do wszystkich geometrii rozjazdów i nawierzchni torowych.

Zastosowanie indywidualnie testowanych podzespołów i dostawa na czas do punktu instalacji gwarantują maksymalną dostępność torów kolejowych.

SPHEROLOCK®

hermetyczny system, niewymagający przez długi okres czasu ponownego nasmarowania, z zamknięciem nastawczym.

Spełnia najwyższe wymagania dotyczące niezawodności, minimalnych wymagań utrzymaniowych, ochrony środowiska, a także bardzo długiego cyklu życia produktu przy znacząco zredukowanych kosztach.

Dedykowana do już istniejących rozjazdów, wersja NG zamknięcia SPHEROLOCK® jest montowana do stóp opornic, pomiędzy podrozjazdnicami. Rozwiązanie szczególne polecane do rozjazdów na podrozjazdnicach drewnianych, gdyż dzięki montażowi do stópek opornic, zapewniona jest stała wartość prześwitu toru w rejonie połączenia z napędem.

HYDROLINK®

hydrauliczny system przestawiania zwrotnic z dwiema lub większą liczbą zamknięć.

Zasada działania polega na tym, że podczas procesu przestawiania zwrotnicy wzrasta ciśnienie w cylindrze napędowym, połączonym z pierwszym zamknięciem. Dalej ciśnienie jest przekazywane poprzez przewody hydrauliczne do kolejnych zamknięć w obszarze zwrotnicy lub też do ruchomego dzioba krzyżownicy. W efekcie zostaną uruchomione cylindry przestawcze połączone z zamknięciami.

Cylindry HYDROLINK® mogą być także zamontowane w stalowych podrozjazdnicach zespolonych.

Objętość oleju w układzie, zmieniająca się w zależności od dziennych lub sezonowych wahań temperatury, jest kompensowana przez wewnętrzny zbiornik akumulacyjny.

Skontaktuj się z nami