Rewolucja w kontenerach na odpady

alform® – i wszystko jest lżejsze. Materiał walcowany termomechanicznie (TM) łączy lekkość ze stabilnością jak żaden inny. Dzięki temu może być stosowany w licznych obszarach, w których ważna jest duża obciążalność i optymalne zmniejszenie masy. Dotyczy to maszyn o zaawansowanej technologii i złożonych oraz stosunkowo prostych kontenerów.

alform-skipster-container

Kontenery na odpady to najczęściej stosowane modele. Zadanie załadowania jak największej ilości materiału może wydawać się proste, jednak korzyści oferowane przez kontenery osadcze są różnorodne. Uniwersalne odstawianie pod względem czasu i miejsca, warianty konstrukcyjne dopasowane do potrzeb ładowania oraz nieskomplikowane właściwości transportowe to tylko niektóre wartości dodane tkwiące w niepozornych kontenerach. Nie można sobie bez nich wyobrazić branży transportu.

Te podstawowe zalety – niezastąpione w świecie transportu – zostały w pełni zintegrowane przez voestalpine przy użyciu zaawansowanych technologicznie materiałów i inteligentnego projektu. Rezultatem jest rewolucyjny kontener do odpadów. Przy maksymalnym obciążeniu jest około 25% lżejszy i znacznie bardziej stabilny niż jakikolwiek inny tego typu kontener na rynku.

alform-feder-skipster

O 25% lżejszy

Dzięki alform® model skipster jest o mniej więcej 25% lżejszy niż tradycyjne kontenery o takiej samej pojemności. Niższa masa wynika ze szczególnej stabilności stali alform®, która umożliwia stworzenie konstrukcji o mniejszej grubości materiału bez pogarszania stabilności kontenera. Niewielka waga i maksymalna obciążalność kontenera skipster sprawiają, że jest on bardziej opłacalny niż konwencjonalne produkty, szczególnie w przypadku długotrwałego użytkowania.

muskeln-skipster

Maksymalna obciążalność

Ogromna stabilność alform® staje się bardzo widoczna, gdy materiał jest poddawany maksymalnym naprężeniom. W porównaniu z konwencjonalnymi kontenerami skip zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa przy maksymalnym obciążeniu. Chociaż grubość ścianki jest znacznie zmniejszona, materiał bez wysiłku wytrzymuje obciążenia przy górnej granicy załadunku. Oznacza to, że objętość kontenera skip może być w pełni wykorzystana.

kosteneffizient-skipster

Wydajność

W produkcji kontenerów skip dużą rolę odgrywa podatność na przetwarzanie materiału. Zwłaszcza podczas procesów spawania i obróbki krawędzi wymagane są wysokiej jakości właściwości. Stale z serii alform® doskonale spełniają te wymagania. Drobnoziarnista mikrostruktura zapewnia doskonałą podatność na formowanie, podczas gdy niska zawartość węgla w połączeniu z odporną na odpuszczanie strukturą materiału zapewniają doskonałą spawalność.

alform-skipster-infografik
Materiał
Obciążenie „zawieszone”

1 t/m³ obciążenie hydrostatyczne

Obciążenie „przechylone”

 1 t/m³ obciążenie hydrostatyczne 

Kontener

 Masa


Naprężenie
Wygięcie
Naprężenie
Wygięcie


bezw.

[MPa]

Bezpieczeństwo
[mm]
bezw.

[MPa]

Bezpieczeństwo
[mm]

[kg]

S235
214
1,10
30,6

327

0,71
17,7
929

alform 700

513
1,37
48,0
444
1,60
29,8
678

Maks. wartości na przykładzie otwartego asymetrycznego kontenera osadczego 10 m³.