W tym roku, po przerwie od 2019 roku odbyły się wiodące na świecie targi maszyn budowlanych, maszyn do produkcji materiałów budowlanych, maszyn górniczych, pojazdów budowlanych i sprzętu budowlanego. Liczba 3.000 wystawców z 58 krajów na ponad 600.000 m2 sprawiła, że wydarzenie było większe i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Od ponad 85 lat specjalizacją przedsiębiorstwa jest najważniejszy materiał budowlany świata: beton. Schwing-Stetter oferuje produkty klasy premium w całym spektrum zastosowań technologii betonu towarowego: od produkcji, poprzez transport i układanie, aż po przyjazny dla środowiska recykling.

Szybki rozwój naszego współczesnego świata i konsekwencje tych zmian nieustannie stwarzają nowe wyzwania. Potrzeba zrównoważonego rozwoju stała się tak ważna, że jest obecnie jednym z najczęściej definiowanych celów korporacyjnych w każdej branży. Jako wiodąca firma w tym zakresie, voestalpine zdaje sobie sprawę z faktu, że zrównoważony rozwój jest jednym z najwyższych priorytetów. Zrównoważony dobór surowców, ciągły rozwój procesów produkcyjnych, przyjazna dla klimatu logistyka i kompleksowy recykling są oczywistością również w przemyśle maszynowym. Zrównoważony wybór surowców, stały rozwój procesów produkcji, ekologiczna logistyka oraz zaawansowany recykling są oczywistością również w branży budowy maszyn.

alform® – i wszystko jest lżejsze. Materiał walcowany termomechanicznie (TM) łączy lekkość ze stabilnością jak żaden inny. Dzięki temu może być stosowany w licznych obszarach, w których ważna jest duża obciążalność i optymalne zmniejszenie masy. Dotyczy to maszyn o zaawansowanej technologii i złożonych oraz stosunkowo prostych kontenerów.

W tym roku targi bauma odbywały się w całości pod znakiem ekologicznych i cyfrowych rozwiązań. Cyfryzacja jest istotnym trendem również w branży budowy maszyn. Właśnie w tym obszarze firma voestalpine zaimponowała zaskakującymi innowacjami. Na stanowisku rozszerzonej rzeczywistości , stworzonym specjalnie na targi, wielu gości mogło odkryć i zachwycić się wirtualną prezentacją zaawansowanych technologicznie rozwiązań voestalpine.

Na początku było życzenie Rail Cargo Group (RCG), by stworzyć koncepcję lekkiej konstrukcji dopasowanej do wymagań logistyki XXI wieku. RCG, spółka zależna ÖBB, ma wieloletnie doświadczenie w transporcie towarów oraz rozbudowaną sieć międzynarodową. Wraz z wiedzą z zakresu materiałów firmy voestalpine wspólnie opracowano TransANT.