W tym roku, po przerwie od 2019 roku odbyły się wiodące na świecie targi maszyn budowlanych, maszyn do produkcji materiałów budowlanych, maszyn górniczych, pojazdów budowlanych i sprzętu budowlanego. Liczba 3.000 wystawców z 58 krajów na ponad 600.000 m2 sprawiła, że wydarzenie było większe i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Keyvisual-bauma-2022

W Monachium odbyły się niedawno 33. wiodące na świecie targi maszyn budowlanych i ich pochodnych. Od 24 do 30 października około 500 000 odwiedzających uzyskało perspektywiczny przegląd najbardziej obiecujących innowacji w branży. Oczywiście reprezentowana była również dywizja voestalpine Steel oraz spółki córki voestalpine Krems, Sadef i Profilafroid.

Tym razem wszystko stało pod znakiem cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju - od projektu stoisk wystawienniczych po najczęściej zadawane pytania zwiedzających i motywy przewodnie targów. Te ostatnie zostały wyjaśnione bardziej szczegółowo w licznych wykładach, prezentacjach i panelach dyskusyjnych przez przedstawicieli przemysłu, nauki i start-upów i przedstawione w pięciu obszarach tematycznych:

  • Metody i materiały budowlane przyszłości
  • Rozwój w kierunku autonomicznych maszyn
  • Górnictwo: zrównoważone, wydajne, niezawodne
  • Cyfrowy plac budowy
  • Droga do zerowej emisji
voestalpine Mitarbeiter beim voestalpine Messestand auf der bauma 2022

Również na stoisku dywizji stali voestalpine wiele się działo: pod hasłem "Zrównoważony w każdym elemencie" prezentowano tu innowacje produktowe, technologie przyszłości i jeszcze więcej -  redukcję CO2 w produkcji stali, eksponaty partnerów voestalpine, czy też kulinarne przysmaki podczas austriackiej nocy wyłącznie dla wybranych klientów.

Podsumowując, Bauma 2022 spełniła swoje wysokie standardy. Wskazują na to również liczne reakcje odwiedzających stoisko voestalpine Steel Division. Oczywiście zrównoważony rozwój i cyfryzacja są również głęboko zakorzenione w filozofii voestalpine i jego spółek zależnych, o czym świadczy plan dekarbonizacji krok po kroku do 2050 roku oraz szerokie zaangażowanie w ochronę środowiska.

„Pomimo kolizji terminów z Euroblech w Hanowerze i festiwalem Diwali (indyjskie Boże Narodzenie), a także nieobecności wielu Azjatów z powodu Covid-19, mogliśmy cieszyć się bardzo wysoką frekwencją odwiedzających. Odbyło się wiele jakościowych wizyt klientów, którzy byli bardzo zadowoleni z osobistego kontaktu. Ponadto nawiązano kontakty z kilkoma obiecującymi nowymi klientami. Uznanie zdobyło nasze stoisko targowe i nowoczesny wygląd dywizji Steel", podsumowuje Arnold Ackerlauer, kierownik sprzedaży w dziale budowy maszyn voestalpine Steel & Service Center GmbH.

Po tegorocznym sukcesie na stoisku targowym, oczekiwanie na kolejną edycje targów Bauma jest duże. Na liście życzeń voestalpine Steel Division jest jeszcze więcej wystawców, jeszcze więcej zwiedzających i jeszcze więcej młodych ludzi, których można przekonać do branży w dłuższej perspektywie.