Firma voestalpine zaprezentowała się na największych na świecie targach maszyn budowlanych bauma pod hasłem „The impact of innovation”. Ponad 620 000 gości miało możliwość poznania najnowszych innowacji produktowych na stoisku voestalpine.

W tym roku targi bauma odbywały się w całości pod znakiem ekologicznych i cyfrowych rozwiązań. Cyfryzacja jest istotnym trendem również w branży budowy maszyn. Właśnie w tym obszarze firma voestalpine zaimponowała zaskakującymi innowacjami. Na stanowisku rozszerzonej rzeczywistości, stworzonym specjalnie na targi, wielu gości mogło odkryć i zachwycić się wirtualną prezentacją zaawansowanych technologicznie rozwiązań voestalpine.

Drugie najważniejsze wydarzenie na targach odbyło się pod hasłem „zostań mądrym spawaczem”. To właśnie w tym kontekście zaprezentowano Welding Calculator marki voestalpine. Aplikacja Welding Calculator voestalpine umożliwia wykonania w najkrótszym czasie po naciśnięciu przycisku bardzo złożonych i dotychczas czasochłonnych obliczeń niezbędnych do przeprowadzenia procesów spawania.

Poza cyfrowymi nowościami w naszej ofercie znajdują się rozwiązania ze stali, które służą do wykonywania trudnych prac budowlanych. Również w zakresie części i materiałów do maszyn firma voestalpine przedstawiła kilka ciekawych projektów. Dzięki konsekwentnemu rozwojowi i stałej optymalizacji stosowane materiały przede wszystkim stają się coraz lżejsze i solidniejsze, a co za tym idzie – bardziej opłacalne. Goście mogli ocenić to na wielu zaprezentowanych eksponatach, spośród których najważniejsze były nowo opracowane profile kabiny partnerów voestalpine, firm Sadef i Krems, oraz dostosowana do obciążeń ściana szczelna Profilafroid. Oprócz żywego zainteresowania zwiedzających podczas targów bauma zadowalające były również efekty biznesowe. „Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyników targów bauma 2019. Zainteresowanie odwiedzających nas specjalistów z różnych krajów było bardzo wysokie, co świadczy przede wszystkim o jakości naszych produktów” – mówi Dominique Dumanski, menedżer produktu w voestalpine. Podobnie jak w minionych latach, firma voestalpine… rozgardiaszu firma voestalpine zadbała w tym roku także o przyjemności, serwując smaczne austriackie smakołyki i zapewniając serdeczną gościnność. Wśród zaawansowanej technologii, zalewu innowacji i branżowego pędu ku przyszłości goście mogli też poczuć typową austriacką atmosferę w relaksującym otoczeniu.