Przekonaj się sam, co potrafi durostat®

durostat® może być wykorzystany w wielu różnych zastosowaniach. Naszym klientom oferujemy najwyższą jakość, mając za priorytet najlepsze wyniki naszych partnerów. durostat® jest stalą trudnościeralną z doskonałymi właściwościami, które wyznaczają nowe standardy twardości i odporności na ścieranie.

Dłuższy okres eksploatacji


Stworzyliśmy gamę produktów durostat®, aby wydłużyć żywotność Twoich produktów w warunkach ściernych. Gatunki te mają zdecydowanie dłuższy okres eksploatacyjny niż stale konwencjonalne i potrafią znieść najbardziej rygorystyczne warunki.

Redukcja wagi


Grubość arkusza została znacząco zredukowana w porównaniu do stali konwencjonalnych, zachowując przy tym identyczną żywotność. Umożliwia to obniżenie zbędnej masy oraz podniesienie parametrów ładowności handlowej, szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym.

Hohe Härte

Wysoka twardość


Wysoką twardość stali uzyskujemy przez przyspieszone schładzanie po walcowaniu na gorąco (hartowanie bezpośrednie) lub przez hartowanie konwencjonalne. Najchętniej stosujemy hartowanie bezpośrednie, ponieważ ten proces poprawia wytrzymałość i zmniejsza powstawanie zgorzelin.

Sehr gute Kaltumformbarkeit

Bardzo dobre formowanie na zimno


Gatunki stali durostat® są bardzo dobrze przystosowane do formowania na zimno niezależnie od tego, czy są to stale hartowane bezpośrednio, czy stale niehartowane. Osiąga się to poprzez przez jednolitą i drobnoziarnistą strukturę oraz wysoki poziom czystości.

Gute Schweißbarkeit

Dobre właściwości spawania


Nasze nowoczesne koncepcje stopów ze zoptymalizowanym ekwiwalentem węgla zapewniają dobre przystosowanie do spawania, co dotyczy w szczególności stali durostat® hartowanych bezpośrednio. W przypadku blach o mniejszej grubości podgrzewanie może być całkiem zbędne.

Hervorragende Ebenheit

Doskonała płaskość


Precyzyjnie sterowane procesy walcowania w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych agregatów do prostowania umożliwiają stworzenie doskonale płaskiej powierzchni. Zapewnia to znaczną korzyść podczas cięcia oraz późniejszego przetwarzania. W ten sposób uzyskuje się optymalną stabilność wymiarów poszczególnych elementów.

Saubere Oberfläche

Czysta powierzchnia


Podczas naszej procedury produkcji bezpośrednio po walcowaniu na gorąco na powierzchni blachy tworzy się jednolita warstwa zgorzeliny. Ta „naturalna warstwa ochronna” przeciwdziała korozji podczas transportu i można ją łatwo usunąć przez piaskowanie. Oferujemy również wybrane wymiary z powierzchnią trawioną, dzięki czemu nie trzeba usuwać zgorzeliny przed malowaniem.