Nowa aplikacja Welding Calculator firmy voestalpine

Spawanie to złożony proces. W przypadku skomplikowanych konstrukcji niezbędna wiedza spawalnicza, wyczucie i dogłębna znajomość materiałów mogą być niewystarczające. Potrzebne są również zaawansowane obliczenia. Dotychczas były one kosztowne i długotrwałe.

 

app-welding-calculator

 

Pobierz teraz

Aplikację Welding Calculator voestalpine możesz pobrać na smartfon, tablet lub laptop. Aplikacja do systemu Android jest dostępna w Google Play Store, a dla iOS w App Store.

 

Wersja na komputery

Dostępna jest również wersja na komputery: 

www.voestalpine.com/weldingcalculator

Aplikacja Welding Calculator pomaga w planowaniu i optymalizacji zadań z zakresu techniki spawania, np. w obliczaniu czasu schładzania, temperatury podgrzewania lub potrzebnych ilości dodatków spawalniczych. Jako wspólny projekt działu stali voestalpine i Böhler Welding aplikacja jest obecnie dostępna dla systemu Android w Google Play Store, a dla iOS w App Store. Dostępna jest również wersja na komputery.

www.voestalpine.com/weldingcalculator 

Optymalna spoina to tylko jedno kliknięcie dzięki następującym modułom:

Czas schładzania t8/5 wg EN 1011-2: Sprawdza, czy wybrane parametry spawania mieszczą się w zalecanym zakresie przetwarzania lub czy potrzebna jest optymalizacja, co umożliwia bezpieczny proces produkcji spoin spawalniczych. Zintegrowane obliczanie wsteczne umożliwia precyzyjne dopasowanie do zadań z zakresu techniki spawania. Temperatura podgrzewania Tp: Oblicza, czy stale niestopowe i niskostopowe (wg EN 1011-2, załącznik C.3, koncepcja CET i wg ANSI/AWS D1.1, załącznik H, koncepcja Pcm) muszą zostać przed spawaniem doprowadzone do danej temperatury, aby uniknąć pęknięć na zimno. Ponadto sprawdzana jest konieczność suszenia krawędzi w zależności od warunków klimatycznych.

Obliczanie ilości materiałów dodatkowych: Umożliwia obliczenie potrzebnej ilości dodatkowych materiałów spawalniczych w zależności od spoiny spawalniczej.