Icon Welding Calculator

WELDING WITH VISION

Droga do optymalnej spoiny spawalniczej prowadzi tylko przez wcześniejsze dokładne obliczenia, w których należy uwzględnić wiele wzorów i parametrów.

Welding Calculator voestalpine upraszcza codzienną pracę.

Welding Calculator

Life can be so simple

Welding Calculator voestalpine pomaga w planowaniu i optymalizacji zadań z zakresu techniki spawania, np. w obliczaniu czasu schładzania i temperatury podgrzewania lub kalkulowaniu potrzebnych ilości dodatków spawalniczych.

Pobierz Welding Calculator voestalpine już teraz w formie aplikacji na smartfona lub korzystaj z wersji online na pulpicie!

Jednym kliknięciem do optymalnej spoiny spawalniczej – z poniższymi modułami:

Czas schładzania t8/5 wg EN 1011-2

Sprawdza, czy wybrane parametry spawania mieszczą się w zalecanym zakresie przetwarzania lub czy potrzebna jest optymalizacja, co umożliwia bezpieczny proces produkcji spoin spawalniczych. Zintegrowane obliczanie wsteczne umożliwia precyzyjne dopasowanie do zadań z zakresu techniki spawania.

Temperatura podgrzewania Tp

Oblicza, czy stale niestopowe i niskostopowe (wg EN 1011-2, załącznik C.3, koncepcja CET i wg ANSI/AWS D1.1, załącznik H, koncepcja Pcm) muszą zostać przed spawaniem doprowadzone do danej temperatury, aby uniknąć pęknięć na zimno. Ponadto sprawdzana jest konieczność suszenia krawędzi w zależności od warunków klimatycznych.

Obliczanie ilości materiałów dodatkowych

Umożliwia obliczenie potrzebnej ilości dodatkowych materiałów spawalniczych w zależności od spoiny spawalniczej.

Całkowicie przekonuje: wersja mobilna i stacjonarna

Aplikacja Welding Calculator voestalpine z działu voestalpine Steel Division i voestalpine Böhler Welding jest dostępna dla systemów Android, iOS oraz na komputery stacjonarne.

Zarejestruj się już teraz i korzystaj!

Rejestracja daje więcej korzyści: Dzięki możliwości dodania własnych materiałów podstawowych i dodatkowych oprócz produktów voestalpine można również elastycznie i bez komplikacji przeprowadzać obliczenia dla własnych materiałów.

Welding Calculator