voestalpine Böhler Welding

Fontargen adı, dünya genelinde yüksek kaliteli lehimleme ürünlerinin ünlü bir üreticisi olarak tanınmaktadır. 50 yılı aşkın bir süredir tüm lehimleme süreçlerinde uzman olan şirket, zengin bir deneyime, yetkinlik birikimine, “Alman teknolojisine” ve yenilikçi lehimleme ürünlerine sahiptir.

In-Depth Know-How

Almanya merkezli bir lehim ve sert lehim sarf malzemeleri üreticisi olarak 60 yıllık endüstriyel deneyimimize, test edilmiş proseslere ve yöntemlere dayalı kanıtlanmış çözümler sunmaktayız. Bu Derin Bilgi Birikimi bizi zorlu lehim ve sert lehim taleplerinizin yenilikçi çözümlerle üstesinden gelebilecek uluslararası çapta tercih edilen iş ortağı haline getirmektedir. Sonuç ise söz verdiğimiz gibidir: Derin Bilgi Birikimine dayalı yenilik.

Industries

Fontargen Brazing is the international Partner for these main industries:

  • Automotive – copper wires for MIG- and laser brazing on the car body and copper and nickel pastes as well as copper preforms for brazing on the powertrain for applications such as torque converters for modern gear boxes, new EGR-cooler systems and high-pressure fuel-direct systems.
  • HVAC&R –  bare and coated silver rods and wires, fluxes, copper-phosphorus rods and wires and preforms for the brazing of components in the sectors Heating, Ventilation, Air-Condition and Refrigeration.
  • Tooling – brazing pastes with dosing properties, highly active fluxes and silver-base foils for the brazing of carbides and industry diamonds of cutting tools.

Garanti edilen kalite

Fontargen Brazing ürünleri QS sertifikalı süreçlerle üretildiği için en yüksek kalite düzeyine sahiptir. Üretim öncesi malzemeler ve mamul ürünler kendi bünyemizdeki laboratuvarlarda test edilir.  Son teknolojiye sahip analitik ekipmanlar kullanıldığı için tüm ürünlerimizin kalite standartlarına uyumu garanti edilmiştir. 

Ürün grupları

Hem karmaşık ve zorlu uygulamalarda hem de standart işlerdeki kanıtlanmış performansı sayesinde Fontargen Brazing ürünleri tüm kullanıcılar tarafından tercih edilen bir markadır.

Lehimleme ve dolgu malzemeleri alanındaki ürünlerimiz başarısını  % 100 kanıtlamıştır:

  • Dekapan kaplı ve  kaplamasız gümüş teller 
  • Dekapanlar 
  • Bakır fosforlu teller 
  • Bakır ve alüminyum teller 
  • Bakır, kalay, gümüş ve nikel lehimleme macunları 
  • Folyolar