voestalpine Böhler Welding

Araştırma ve İnovasyon

Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize teknik açıdan üstün ürün ve hizmetler sunabilmek için piyasadaki gelişmeler göz önüne alınarak yönetilen AR&GE çalışmalarımızı sizler tarafından kullanma imkanı sağlıyoruz.

Yenilikçilik Anlayışı

Bizim için inovasyon; müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, ürünler veya üretim süreçleri, organizasyonel süreçler ya da yeni işletme yöntemleri sağlayan yeni veya farklı çözümler anlamına gelmektedir. Araştırma ve geliştirme çalışmalarımız büyük bir role sahip olup üç alanda odaklanmaktadır: Bunlar uygulamalı araştırma ile bilgi birikimi oluşturma, yeni ürün geliştirme ve ürün optimizasyonudur. Araştırma çalışmaları maliyetlidir; ancak yenilikler ve yeni oluşturulan bilgi birikimi müşterilerimiz ve şirketimiz için artı değer sağlamaktadır.  

Araştırma ve Organizasyon

Yeni AR&GE yapımız, yeni ürünler geliştirmek için pazarlama süresini azaltmak amacıyla tüm üretim birimleri arasında bağlantı oluşturmuştur. Avrupa'da, sarf malzemelerinin küresel uygulamalarına yönelik olarak uygulamalı araştırma ve ürün geliştirme alanında hedeflenen mükemmeliyet seviyesini sağlayan küresel AR&GE yetkinlik merkezlerini kurduk. Avrupa dışında ise, bölgesel AR&GE merkezlerimiz, bilgi birikimini paylaşmak ve yerel pazar gereksinimleri için isteğe uyarlanmış çözümlerin geliştirilmesini hızlandırmak amacıyla diğer merkezlerle yakın iletişim halinde faaliyet göstermektedir. Bu organizasyon, müşterilerimiz ile aramızda yakınlık kurmakta ve bizi müşterilerimizin sürekli değişen ihtiyaçlarına karşı daha fazla ilgili hale getirmektedir. Ayrıca bu organizasyon, rekabetçi kaynak sanayindeki pazar lideri konumumuzu korumaktadır. Uzmanlık, bizim için önemli bir başarı faktörüdür. Temel bileşenlerden biri, yönetim kurulu, yönetici kadro, AR&GE müdürleri ve özel grup temel işlevlerini içeren etkili yürütme kurulu yapısıdır. Bu yapı, tüm küresel yenileşme sürecimizin kusursuz bir biçimde faaliyet göstermesini ve yenileşme hattımızın eskiyen ürünlerini ve proseslerini değiştirmek üzere sürekli olarak dolu tutulmasını sağlamaktadır. Bu ve diğer birçok kriter şirketimiz dahilinde yenilik kültürünü destekleme amacımızın temelini oluşturmaktadır.

Yeniliğe Açık Olma

Tamamen pazarın yönlendirmesi ile sürekli olarak teknik açıdan ileri kaynak çözümleri geliştiriyoruz ve Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan kırkı aşkın bilimsel araştırma partnerlerimizle işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Sektörde öncü bir role sahibiz. voestalpine Group dahilindeki üstün AR&GE ağımız ve metalürji alanındaki kapsamlı uzmanlığımız, kaynak sarf malzemeleri endüstrisindeki açık benzersiz satış teklifleriyle ve rekabetçi avantajlarla yeni müşteri çözümlerinin gelişimini teşvik etmektedir. Söz konusu yeniliklerden biri, voestalpine Steel Division ile yakın işbirliğimizden doğmaktadır. alform® adındaki kaynak sistemi; voestalpine'nin alform® serisindeki yüksek mukavemetli sıcak haddelenmiş çelikler ve kalın sacların kaynak işlemlerindeki en yüksek gereksinimleri karşılayan, isteğe göre uyarlanmış kaynak sarf malzemeleri sunmaktadır. Yüksek mukavemetli alaşımlar alanı da, nikel bazlı, ısı ve korozyon dirençli malzemeler ve kaplamalı ve sert lehim alaşımlardan oluşan, temel AR&GE alanlarımızdan bir diğeridir.