voestalpine Böhler Welding

Kişilikli Ortak

Başarı Öyküleri | Vorarlberg

Haberkorn – Vorarlberg’in kaynak teknolojisindeki birincisi 

Haberkorn, Avusturya’nın sanayi ve inşaat sektörlerindeki en büyük teknik satıcısıdır. Şirketin portföyünde, işletici parçalardan ve iş güvenliği ürünlerinden rulman yataklarına kadar inanılmaz bir rakama ulaşan 180.000 ürün bulunmaktadır ve şirket Orta ve Merkez Doğu Avrupa’da 30 şubesiyle uluslararası çapta başarıyla faaliyet göstermektedir. Kaynak teknolojisi ve kaynak ürünleri alanında ise Voralberg Bölgesi’ne odaklanmış bulunulmaktadır. Şahsi yakınlık, en iyi danışmanlık ve ilgi önemli bir başarı etmenidir ve hevesle çalışan ekibin gerçek hedefidir. Ülkedeki müşteriler bunun değerini bilmektedir. 

İyinin en iyisi ürünler 

Kaynak sarf malzemelerinde Haberkorn, voestalpine Böhler Welding’in komple portföyünü sunmaktadır, ancak birleştirme kaynağı ürünleri portföyün ağırlık noktasını oluşturmaktadır. Müşteriye verilen danışmanlık ve sunulan kaynak etkinlikleri açısından ise başlı başına bir ölçüt oluşturulmaktadır.“Haberkorn, insanın severek çalıştığı bir aile şirketi“ diye yorum yapıyor Haberkorn kaynak teknolojisi bölümü yöneticisi Günter Spiegel. Dışarıdan bakanlar için ise Spiegel ve ekibi için Vorarlberg’teki “kaynak camiası“ eşsiz bir hevesle çalıştıkları bir aile gibi görünüyor.  

"voestalpine Böhler Welding ile ilişkilerimiz çok iyi. Müşteriye danışmanlık konularında uygulama teknisyenleri bize kolay ve sorunsuz bir destek sunuyor."

Günter Spiegel, Haberkorn kaynak teknolojisinin yöneticisi

2 saat içinde teslimat

Hızlı teslimat gerektiğinde, şirket kendi araç filosuyla 2 saat içinde teslimat yapabiliyor. Yerinde danışmanlık da günlük çalışmaların bir parçası olarak sunuluyor. „voestalpine Böhler Welding bize örnek alınacak bir destek veriyor. Uygulama teknisyenleri her daim sorularımızı cevaplandıracak şekilde hazır bulunuyor. Bizim sipariş ettiklerimiz, aşırı bir hızla teslim ediliyor“, diye altını çiziyor Günter Spiegel. Ama sadece Haberkorn müşterilerine gitmekle kalmıyor, müşterileri de Haberkorn‘a Wolfurt’a geliyorlar ve sadece telefonla değil, e-posta veya e-mağaza üzerinden de sipariş veriyorlar.

"Bizim siparişlerimiz aşırı bir hızla teslim ediliyor."

Günter Spiegel

Kişisel ve zengin fikirli 

Rheintaler Marktgemeinde’de iki katlı modern bir mağazada müşteriler ağırlanıyor. Gösterim salonunda veya kaynak simülatöründe uygulama deneyimleri kazanılıyor veya bağlı atölyede kaynak cihazı tadilata götürülüyor, büyük tadilatları Haberkorn yerinde gerçekleştiriyor. Özel bir etkinlik ise Haberkorn’nun düzenlediği kaynak gecesi. Bu etkinlikte her yıl yaklaşık 300 konuk yeme içmenin yanı sıra sergi ve kaynak gösterimlerini izleme ve fikir paylaşımında bulunma imkânına sahip oluyor. Günter Spiegel: “Karşılıklı konuşma, kişisel ilişkiler ve danışmanlarımızın düzenli olarak müşterilerimizi ziyaret etmesi güven oluşturuyor ve müşteriyi bize bağlıyor aynı zamanda gençleri de çekiyor.“ Haberkorn’un Avusturya kaynak gençlik milli takımını desteklemesi yani hiç de şaşırtıcı değil.