voestalpine Böhler Welding

Geniş Kapsamlı Başarı

Başarı Öyküleri | St. Stefan

SCHWING – beton pompaları komponentleri ve fason imalat

"voestalpine Böhler Welding güvenilir bir tedarikçiden çok daha fazlasıdır. Araştırma ve geliştirmede de kaynak sarf malzemesi uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz.“

SCHWING beton pompasının en yüksek dağıtıcı direği bir kamyonun üstüne monte edildiğinde inanılmaz bir yükseklik olan 61 metreye ulaşılıyor. Betonunun böyle bir yüksekliğe pompalandığında ne gibi güçlere dayanması gerektiğini sanırım herkes gözleri önüne getirebilir. Bu, hafif çelik yapımında ve bu “son teknoloji ürünlerin“ imalatında en büyük yetkinlik ve uzmanlığı gerektirir. voestalpine Böhler Welding güvenilir bir ortaktır. 

Çok dayanıklı çelik sektöründe uzmanlık. 

Lavanttal’daki St. Stefan tesisi, beton teknolojisi ve beton işleyici inşaat makineleri alanında küresel çapta öncü bir grup olan SCHWING-Stetter’in ana üretim tesisidir. SCHWING-Stetter’in otomatik beton pompaları, süreç güvenliği, uzun ömürlülük ve sağlamlık açısından dünya genelinde bir üne sahip olmasına Kärnten’de yer alan tesiste faaliyet gösteren 500 çalışan büyük ölçüde katkı göstermektedir. Çelik yapımında subasmandan dağıtıcı direk sistemine kadar hidrolik komponentler, direk ve iş silindirleri dâhil olmak üzere üretim yapılır. Bunun yanı sıra şirket, özellikle hidrolik silindir alanında, bir fason imalatçıdan öte bir konumda serbest piyasada uzmanlığını sunmaktadır. Hizmet yelpazesi mühendislikten özel teslimata kadar uzanır.  

SCHWING titreşimlere hâkimdir. 

Otomatik beton pompalarında önemli kriterler arasında sabitlik, ağırlık optimizasyonlu hafif yapım ve dinamik pompalarda oluşan titreşimlerin kontrolü ve azaltılması önemli kriterler teşkil eder. İyi bir yapım, işleme ve kaynak teknolojisi bunu sağlar. 

Tedarikçi ve araştırma ortağı.  

Şirket genel müdürü Horst Jöbstl: “ 700-960 MPa arasında esneklik sınırına sahip olan ince tanecikli yapım çelikleri kullanıyoruz. Yüksek dayanıklılığa sahip kaynak sarf malzemelerinde Böhler Welding uzun yıllardan beri güvenilir bir tedarikçidir.“ Ancak işbirliği bunun da ötesine geçmektedir. Araştırma ve geliştirme alanında da voestalpine Böhler Welding, üniversite kuruluşlarıyla birlikte şirketin ortağıdır. Yeni malzemeler, yeni kaynak sarf malzemeleri, malzemenin titreşimde nasıl daha az yıpranacağı araştırma konularıdır. voestalpine Böhler Welding, bununla birlikte SCHWING’in geleceğin rekabetinde de öncü pozisyonunu pekiştirmesi ve genişletmesine katkıda bulunmaktadır.