voestalpine Böhler Welding

Matchless in Stainless: Welding in a high corrosive environment

15. nsn 2019

Böhler Welding offers the perfect products for these jobs - no matter which welding processes are used: GTAW, Pulsed GMAW or all position flux-cored wires for higher productivity.

okumaya devam et

Advanced Welding Technology

22. - 23. nsn 2019 | Dubai, UAE

The advanced course for technicians deals with welding applications including relevant practical examples combined with the product range of voestalpine Böhler Welding. The course imparts knowledge which enables the participants to successfully providing solutions to the customer.

okumaya devam et

Vertical up welding of 9% Nickel LNG storage tanks with Böhler Welding

Success Story | USA, Europe, Australia, South Korea

Welded joints in the fabrication of cryogenic liquid nitrogen gas (LNG) tanks are submitted to severe conditions – such as very low temperatures and high stress.

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Welding ACADEMY

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Werkstudent/in IT-Management

voestalpine Böhler Welding Austria GmbH
Kapfenberg

Analista IT (Infraestructura)

voestalpine Bohler Welding Mexico
Tlalnepantla, Estado de Mexico

IT Specialist

voestalpine Böhler Welding Austria GmbH
Kapfenberg