voestalpine Böhler Welding

ECOspark. Because Böhler Welding cares.

20. tem 2020

Uniting the best out of two worlds, economy and ecology, ECOspark is designed for outstanding efficiency in manual and automatic welding processes and for a world worth living in it.

okumaya devam et

Basic Flux Cored Wire

6. - 7. ekm 2020 | Cittadella, Italy

This seminar deals with different types of cored wires and their applications in theory and practice reports. It is spoken about unalloyed types as well as on high-strength and heat-resistant alloys. Another focus is the group of stainless cored wires, which are used both in the automotive sector as well as in apparatus increasingly.

okumaya devam et

Matchless in Stainless wires for NASA liquid hydrogen pressure vessel

Customer Didion’s Mechanical asked for a product recommendation and technical assistance with a cryogenic pressure vessel application.

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Welding ACADEMY

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Customer Service Representative

voestalpine Bohler Welding USA, inc
Sugar Land, TX

Manager Q-HSEE (w/m/d)

voestalpine Böhler Welding Fontargen GmbH
Eisenberg