voestalpine Böhler Welding

STEEL FAB 2020

19. ock 2020

On 13-16 January 2020, the STEEL FAB '20 took place in Sharjah, UAE, with our new EQuipment lines TERRA and URANOS capturing a lot of attention.

okumaya devam et

Metal Cored Wires

20. - 21. ock 2020 | Dubai, UAE

The advanced course deals with advanced concept in welding applications including relevant practical examples combined with the product range of voestalpine Böhler Welding.

okumaya devam et

3D manufacturing of a propeller

Success Story

Become more competitive by producing faster, at lowest possible costs and still offer products of highest quality without defects. Naval Group set their targets high and together with the team of Böhler Welding the 3D manufacturing of a propeller revealed in astonishing results.

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Welding ACADEMY

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Energieanlagenelektroniker (m/w/d)

voestalpine Böhler Welding Automation GmbH
Burbach

Wastewater Treatment Operator Class B

voestalpine Bohler Welding USA Technology
Portage, Indiana

Electromecánico

voestalpine Bohler Welding Mexico S.A. de C.V.
Tlalnepantla Estado de Mexico