voestalpine Böhler Welding

Formnext 2019

5. ara 2019

We were a part of the Formnext 2019 together with "The Future of Productivity - Wire Arc Additive Manufacturing" and the best quality wire alloys.

okumaya devam et

Basic Welding Technology

6. - 7. ock 2020 | Mumbai, India

In this training course the basics regarding welding technology are taught. It is also an introduction into the world of voestalpine Böhler Welding. The technical level of this seminar is a prerequisite for all Advanced & Expert training courses.

okumaya devam et

3D manufacturing of a propeller

Success Story

Become more competitive by producing faster, at lowest possible costs and still offer products of highest quality without defects. Naval Group set their targets high and together with the team of Böhler Welding the 3D manufacturing of a propeller revealed in astonishing results.

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Welding ACADEMY

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Ausbildung Industriekaufmann (m/w/d)

voestalpine Böhler Welding Austria GmbH
Kapfenberg

Ausbildung Metallurgie & Umformtechniker (m/w/d)

voestalpine Böhler Welding Austria GmbH
Kapfenberg

Welding Demonstrator

VOESTALPINE BOHLER WELDING INDIA PRIVATE LIMITED
Thane, Maharastra