ADITÍVNA VÝROBA – NOVÁ DIMENZIA VO FORMÁCH PRE VSTREKOVANIE PLASTOV

Po celé desaťročia sme boli uznávaní ako globálny líder vo výrobe a dodávaní nástrojovej ocele, preto chápeme výzvy, ktorým naši zákazníci v priemysle vstrekovania plastov čelia. Spolupráca so zákazníkmi a technické chápanie sú hlavným faktorom pri vývoji úspešných riešení s našimi partnermi.

Naša pozornosť venovaná detailom ide omnoho ďalej, ako je dizajn nástroja. Naši odborníci na aditívnu výrobu vyvíjajú parametre tlače špeciálne optimalizované pre naše vysokovýkonné materiály určené pre vstrekovanie plastov, čo našim zákazníkom prináša jedinečné riešenia s vynikajúcimi výsledkami.

Jedinečné nástroje si vyžadujú jedinečné riešenia. V spolupráci s našimi zákazníkmi, s využitím našich najmodernejších materiálov a technológií pre aditívnu výrobu, vyvíjame na mieru šité riešenia optimalizované špeciálne pre vstrekovanie plastov.

am3piliere_462x451

 


 

OPTIMALIZOVANÝ NÁVRH

Odborné znalosti 3D tlače spojené s rozsiahlym know-how o vstrekovaní plastov zaisťujú, že zákazníkom dodávame najlepšie možné nástrojové riešenia. Podporujeme našich zákazníkov prostredníctvom podrobného konzultačného procesu s cieľom vyvinúť riešenie pre danú aplikáciu pomocou najmodernejších nástrojov na podporu výrobného procesu od konceptu po funkčné súčiastky. Ak je to potrebné, naši odborníci na vstrekovanie plastov môžu pomôcť našim zákazníkom s prepracovaním nástrojov podľa presných požiadaviek ich aplikácií.

Náš prístup k návrhu chladiacich kanálikov založený na dátach, analyzuje procesné parametre a mechanické zaťaženie s cieľom vyvinúť podrobné počítačové modely a simulácie procesov. Táto metóda optimalizácie riadenia tepla je nevyhnutná na zabezpečenie správnej rovnováhy medzi účinným chladením a mechanickým výkonom nástroja.

Tento proces ide oveľa ďalej ako je bežný návrh konformného chladenia. My rozumieme vstrekovaniu plastov.

Analýza poškodenia a simulácia procesov sú kľúčové schopnosti. Po ich spojení s naším know-how v oblasti návrhu a spracovania aditívnej výroby, získavame hlboké pochopenie nielen výziev, ale aj toho, ako môžeme optimalizovať diel vo vzťahu k výkonovým potrebám zákazníka.


 


 

OPTIMALIZOVANÁ TLAČ

Zaisťujeme najvyššiu možnú kvalitu, spoľahlivosť a dôslednosť riadením všetkých krokov hodnotového reťazca od výroby prášku po dodanie hotového dielu. Naše interné systémy kvality zabezpečujú, aby sme vždy vyhoveli vašim požiadavkám, či už ide o jednorázovú objednávku alebo sériovú výrobu. Používame najmodernejšie nástroje na neustále zdokonaľovanie našich interných procesov tlače. Návrh experimentov, štatistická kontrola procesov a monitorovanie procesov tvoria základ našej metodiky. Neustála inovácia našich materiálov a aditívnej výroby zaisťuje, že dodávame vynikajúce vlastnosti materiálov v najnáročnejších aplikáciách. Vďaka tomu môžu naši zákazníci uvádzať do prevádzky diely s najvyššou mierou spoľahlivosti.

Rozumieme interakciám medzi laserom a materiálom. Toto hlboké pochopenie 3D tlače a vstrekovania plastov umožňuje zákazníkom pridať hodnotu do ich podnikania a dosiahnuť konkurenčnú výhodu.


 


 

OPTIMALIZOVANÝ PRÁŠOK

Naša dlhá história vo vývoji materiálov pre formy pre vstrekovanie plastov znamená, že prášky, ktoré používame, sú najvyššej kvality a poskytujú vynikajúcu životnosť nástrojov.

Uddeholm AM Corrax a BÖHLER M789 AMPO sú naše TOP materiály odolné proti korózii.

V SKRATKE

  • Odolnosť proti korózii
  • Odporúčaná tvrdosť 45 – 52 HRC
  • Vysoká húževnatosť
  • Navrhnuté pre aplikácie vo formách, kde sa vyžaduje odolnosť proti korózii

BÖHLER W360 AMPO je náš TOP materiál, ktorý nie je odolný proti korózii. Táto patentovaná oceľ bola navrhnutá na prekonanie mnohých tradičných nástrojových ocelí, ako sú 1.2709 (Maraging 300), 1.2343 ESR (H11) a 1.2344 ESR (H13).

V SKRATKE

  • Odporúčaná pracovná tvrdosť 50 – 57 HRC
  • Vysoká húževnatosť
  • Navrhnutý na vysoko namáhané formy pre aplikácie ako vstrekovanie plastov vystuženými vláknami.

 


 

KOMPLEXNÉ RIEŠENIE

voestalpine vstupuje do ďalšej éry v oblasti aditívnej výroby. Na základe skúseností a tradície ponúkame celý hodnotový reťazec: od vývoja práškov priamo pre vaše aplikácie, jeho výrobu, cez návrh alebo optimalizáciu dizajnu súčiastky, až po samotnú tlač súčiastky a nadväzujúce operácie ako sú finálne opracovanie, leštenie, tepelné spracovanie, povlakovanie a podobne. Ponúkame komplexné riešenie na minimalizáciu rizika v dodávateľskom reťazci s cieľom byť spoľahlivým obchodným partnerom, ktorému môžete veriť.

Kovový prášok
Parametre procesu
Návrh a simulácia
Aditívna výroba – 3D tlač
Tepelné spracovanie
Obrábanie
PVD-povlakovanie
Kontrola / Testovanie

 


 

RIEŠENIA ŠITÉ NA MIERU

OPTIMALIZOVANÝ NÁVRH. OPTIMALIZOVANÁ TLAČ. OPTIMALIZOVANÝ PRÁŠOK. OPTIMALIZOVANÉ PRE VÁS.

Náš trojpilierový prístup k aditívnej výrobe preukázal významné zlepšenie výkonu u našich zákazníkov v celom rade aplikácií, ako napríklad vložky, tvárniky, filtre a zmiešavače taveniny.

 


 

failure_analysis_pim

ANALÝZA POŠKODENIA

Naša podpora nekončí dodaním dielov vyrobených aditívnou výrobou. Ideme oveľa ďalej. Každý nástroj má určitú životnosť a v určitom okamihu zlyhá. Zanalyzujeme a preskúmame vaše vložky nástrojov po životnosti, aby sme určili príčinu poškodenia. Napríklad prasklina môže mať rôzne príčiny. Iba tí, ktorí poznajú príčinu, môžu prijať nápravné opatrenia na predĺženie životnosti a vyriešenie problému.

Praskliny spôsobené koróziou

Hore: Povrch lomu a ďalšie praskliny v pozdĺžnom reze (obraz zo svetelného optického mikroskopu)

Dole: Obraz niekoľkých koróznych škvŕn v priereze

 


 

SLEDUJTE NÁS NA

 

AK MÁTE ZÁUJEM O ĎALŠIE INFORMÁCIE, KONTAKTUJTE NÁS:

Kontakt

cancel
Zrušiť

Nastavenia môjho účtu

Prosím, majte trochu trpezlivosti. Vaša požiadavka sa spracováva.

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.