Zpracování Duplex = Plazmová nitridace + povlakování PVD v jednom procesu

   

  Zpracováním Duplex označujeme termochemický proces plazmové nitridace s následným nanesením PVD povlaku od voestalpine Eifeler během jediného nepřerušeného procesu.

  Tím se zvyšuje tvrdost povrchové vrstvy nástroje, což podstatně přispívá ke zvýšení výkonosti PVD povlaku.

  Z tohoto důvodu jsme vytvořili vhodný proces nitridace a aplikovali jej do povlakovacího zařízení Alpha 900, kde je nově doplněný k procesu povlakování.

  Pro tento proces povlakování jsou vhodné všechny materiály z oceli (zejména nástrojové oceli), které lze povlakovat či nitridovat.

  Těžištěm použití, pro které je tato metoda v současnosti pravidelně volena, jsou nástroje pro tváření vysoce pevných plechů. V tomto případě se kombinuje s povlakovými vrstvami VARIANTIC nebo TiCN.

  Lze však kombinovat i s jinými PVD povlaky nebo i pro jiné aplikace. Poradenství pro konkrétní zadání Vám rád poskytne náš poradce.

   

  Při použití duplexní vrstvy pro Vás plynou následující přednosti:

  • Ideální nárůst tvrdosti přechodu z tvrdého jádra nástroje do vyšší podpůrné tvrdosti v oblasti     hran až k extrémně tvrdému povrchu PVD vrstvy odolné proti opotřebení.
  • Výsledkem je výrazně zvýšený podpůrný účinek extrémně tvrdé a zpevněné keramické             ochranné vrstvy proti opotřebení.
  • Výrazné zvýšení účinku povlaku při tlakovém zatížení nástroje! (např. tlakové lití hliníku, aj.)

  zrušení

  Nastavení mého účtu

  Mějte prosím trochu trpělivosti. Váš požadavek se zpracovává.