Spółka BOHLER UDDEHOLM POLSKA otworzyła nowy obiekt w swoim zakładzie w Mysłowicach 2 minuty czytania
Innowacja

Spółka BOHLER UDDEHOLM POLSKA otworzyła nowy obiekt w swoim zakładzie w Mysłowicach

Viktoria Steininger
Holds editorial responsibility for blog topics, is researching and writing articles. Her stories give insights into the world of the voestalpine Group.

Dnia 1 października w BOHLER UDDEHOLM POLSKA Sp. z o. o., będącej spółką dystrybucyjną działu Special Steel Division koncernu voestalpine przekazano do użytku zmodernizowaną i rozbudowaną halę magazynową w zakładzie w Mysłowicach.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele zarządu działu Special Steel Division: Franz Rotter, Reinhard Nöbauer i Markus Potzinger. Niezależnie od podwojenia powierzchni istniejącej hali do 4.800 m² przebudowano halę obróbki cieplnej o powierzchni 1.000 m2 i zainstalowano w niej urządzenia umożliwiające nową usługę – nakładanie powłok firmy Eifeler. Ponadto wyremontowano i rozbudowano część biurową zakładu. Wartość całkowita tych inwestycji wynosi 8 mln euro.

Rozbudowa zakładu jest odpowiedzią spółki BOHLER UDDEHOLM POLSKA na rosnące zainteresowanie naszych klientów usługami całościowymi. Również w Polsce w coraz szerszym zakresie realizujemy strategię rozszerzania zakresu usług – obok stali oferujemy obróbkę, w tym obróbkę cieplną, oraz nakładanie powłok (z wykorzystaniem urządzeń firmy Eifeler dla powłok PVD). Nasze przedsiębiorstwo będzie się specjalizować w tej technologii.

BOHLER UDDEHOLM POLSKA jest w naszym kraju wiodącym oferentem stali narzędziowej wysokiej jakości, komponentów, dodatków spawalniczych i usług obróbki cieplnej. W ciągu najbliższych pięciu lat spółka zrealizuje dalsze inwestycje dochodzące do 6 mln euro.

Dzięki nowym inwestycjom powstało 9 dodatkowych miejsc pracy, zatem ogólna liczba zatrudnionych w naszej polskiej spółce dystrybucyjnej wynosi 114 osób.

Polska rosnącym rynkiem

Polska licząca 38 milionów potencjalnych klientów końcowych, jest jednym z największych rynków konsumenckich w Europie. Regiony uprzemysłowione na południu kraju odnoszą korzyści z bliskości do Niemiec. Na tym obszarze osiedliły się już liczne firmy OEM (Original Equipment Manufacturer) i dostawcy przemysłu samochodowego. Z czterdziestu środkowo- i wschodnioeuropejskich fabryk samochodów i silników aż 16 ma swoje zakłady w Polsce.

W Polsce obserwuje się długookresowy wzrost gospodarczy. Najlepszym przykładem jest stały wzrost popytu na urządzenia elektroniczne i sprzęt gospodarstwa domowego, stanowiących drugi pod względem wielkości segment spółki BOHLER UDDEHOLM POLSKA. W tym roku produkcja urządzeń elektronicznych i sprzętu gospodarstwa domowego osiągnie łączną wartość 13,8 mld euro, przez co Polska wysunie się w tej branży na pierwsze miejsce w UE.

 

Viktoria Steininger