BOHLER UDDEHOLM POLSKA rozbudowuje swój zakład 2 minuty czytania
Innowacja

BOHLER UDDEHOLM POLSKA rozbudowuje swój zakład

Viktoria Steininger
Holds editorial responsibility for blog topics, is researching and writing articles. Her stories give insights into the world of the voestalpine Group.

Należąca do koncernu voestalpine spółka BOHLER UDDEHOLM POLSKA rozbudowuje swój zakład w Mysłowicach.

BOHLER UDDEHOLM POLSKARozbudowa zakładu w Mysłowicach jest odpowiedzią należącej do koncernu voestalpine spółki BOHLER UDDEHOLM POLSKA Sp. z o. o. na rosnący popyt ze strony obecnych i potencjalnych klientów. Po rozbudowie powierzchnia magazynowa wyniesie 4.800 m², a zatem zwiększy się ponad dwukrotnie, a w nowym budynku powstaną pomieszczenia biurowe. Aby pomieścić nowe linie do obróbki, rozbudowa i reorganizacja obejmie również istniejące hale.

 

Wzrost na polskim rynku

bohler-uddeholm-polska-02Inwestycjami o wysokości ponad 5 mln euro dywizja Special Steel Division koncernu voestalpine zareagowała na wzrost rynku. Polska ma 40 mln ludności, a uprzemysłowiony obszar na południu kraju odnosi korzyści z bliskości do Niemiec. Na tym terenie osiedliły się już liczne firmy OEM (Original Equipment Manufacturer) i dostawcy przemysłu samochodowego. Z 40 środkowo- i wschodnioeuropejskich fabryk samochodów i silników aż 16 znajduje się na terenie Polski.

Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce prognozuje się długofalowy wzrost gospodarczy. Najlepszym przykładem jest stały wzrost popytu na urządzenia elektroniczne i sprzęt gospodarstwa domowego, stanowiących drugi pod względem wielkości segment spółki BOHLER UDDEHOLM POLSKA. W tym roku produkcja urządzeń elektronicznych i sprzętu gospodarstwa domowego osiągnie łączną wartość 13,8 mld euro, przez co Polska wysunie się w tej branży na pierwsze miejsce w UE.

 

Całościowe rozwiązania dla klientów

Obok wzrostu gospodarczego również nowe partnerstwo dystrybucyjne wymaga zwiększenia potencjału. Od początku bieżącego roku spółka BOHLER UDDEHOLM POLSKA jest wyłącznym partnerem dystrybucyjnym produktów firmy Buderus Edelstahl GmbH.

Od przyszłego roku spółka wystąpi z ofertą, która będzie nowością na polskim rynku – linie do nakładania powłok grupy Eifeler umożliwią świadczenie klientom usług o wartości dodanej.

Firma wychodzi w ten sposób naprzeciw potrzebom klientów, którzy coraz częściej poszukują całościowych usług. Przedsiębiorstwo stanie się centrum kompetencyjnym doradztwa technicznego. Celem spółki jest osiągnięcie pozycji wiodącego oferenta najwyższej jakości stali narzędziowej, dodatków spawalniczych i związanych z tym usług. Spółka BOHLER UDDEHOLM POLSKA zamierza zrealizować swój cel w oparciu o kompleksowe rozwiązania „z jednej ręki“ typu one-stop-shop.

 

Viktoria Steininger