Společenská odpovědnost v rámci společnosti voestalpine 2 minut čtení
Inovace

Společenská odpovědnost v rámci společnosti voestalpine

Viktoria Steininger
Holds editorial responsibility for blog topics, is researching and writing articles. Her stories give insights into the world of the voestalpine Group.

Celý koncern voestalpine bere svou společenskou odpovědnost vážně, a to jak v nejrůznějších oblastech podnikatelské činnosti, tak ve všech regionech, kde působí.

infograficeSpolečenská odpovědnost (Corporate Responsibility, CR) je součástí podnikové kultury a náleží jí významné místo v celkové firemní strategii společnosti voestalpine. Nejdůležitější data a fakta na téma „Společenská odpovědnost“ byla shrnuta v přehledné infografice.

Zaměstnanci

Společnost voestalpine zaměstnává přes 48 100 lidí v 500 společnostech koncernu a ve všech lokalitách na pěti kontinentech. Podíl žen činí 13,3 % (údaje za finanční rok 2014/15).

Životní prostředí

Průběžné provozní výdaje na ekologická zařízení se v posledních letech průběžně zvyšují a ve finančním roce 2013/14 představovaly 218 milionů EUR. Nezanedbatelná je také skutečnost, že jsme za posledních 30 let snížili emise a spotřebu energie. Tak například emise prachu se za uvedené období podařilo snížit o 95 %.
Čtrnáct výrobních lokalit je certifikovaných dle EMAS a 55 % podle normy ISO 14001.

Výzkum a vývoj

voestalpine disponuje výzkumnou sítí zahrnující celý koncern a v mezinárodním měřítku spolupracuje s mnoha subjekty, a proto je v Rakousku společností s největší angažovaností v oblasti výzkumu. Výdaje v této oblasti činily ve finančním roce 2014/15 141 milionů EUR, což je pro společnost nové maximum.

Ocel je udržitelná!

Mnoho oblastí využití oceli je udržitelných: Od výroby kolejnic a výhybek pro železniční dopravu, která se vyznačuje nízkými emisemi CO2, přes prvky pro větrné a fotovoltaické elektrárny až po inovativní ocel pro lehké karoserie při výrobě vozidel.

Další informace:

Infografice