alform-TransANT

Mniejsza waga, większy ładunek: Wyznaczanie nowych standardów dzięki wyższej produktywności i wydajności.

 

                                                                                                                                                            Grupa Rail Cargo (RCG) poszukiwała lekkiej konstrukcji, która sprostałaby wymaganiom logistycznym XXI wieku. RCG, spółka zależna ÖBB, ma wieloletnie cenne doświadczenie w transporcie towarów i jest częścią bardzo silnej międzynarodowej sieci. TransANT został opracowany wspólnie z wykorzystaniem wiedzy materiałowej firmy voestalpine. Dzięki nowej konstrukcji platformy TransANT, RCG i voestalpine wyznaczają nowy standard na rynku transportu towarowego i dostosowują rozwiązania transportowe do specyficznych wymagań rynku i potrzeb klientów.

 

Design freeze in the railcar family

Podsumowanie wszystkich zalet

Na rynku istnieje popyt na modułowe konstrukcje lekkie o uniwersalnym zastosowaniu. Ta innowacyjna wersja jest o około 20% lżejsza niż typowy wagon platformowy, dzięki czemu również z nadbudową zapewnia znaczne korzyści podczas załadunku. Standardowa platforma jest dostępna w różnych długościach od 33 do 70 stóp, a modułowe nadbudowy oferujemy w wersjach dopasowanych do poszczególnych branż. Zmiana nadbudowy umożliwia dostosowanie do zmieniających się wymagań logistycznych. 

Lepsze możliwości załadunku i rozładunku oraz wbudowane zabezpieczenie ładunku optymalizują obsługę oraz zabezpieczenie transportowanego towaru. Dzięki nadbudowom platformę TransANT można bez ograniczeń stosować w konwencjonalnym ruchu pojedynczych wagonów. Inteligentne połączenie między nadbudową a wagonem platformowym umożliwia korzystanie z górki rozrządowej, a wagon platformowy można wykorzystywać bez nadbudowy jako wagon kontenerowy do transportu intermodalnego. Wagon wyposażony jest w automatyczne sprzęganie, co zapewnia zoptymalizowane i zautomatyzowane operacje kolejowe.

 

Kompletne rozwiązania do konstrukcji lekkich

voestalpine w szczególności w branży motoryzacyjnej jest pionierem w zakresie komponentów do konstrukcji lekkich o maksymalnej wytrzymałości. W ramach projektu TransANT firma voestalpine po raz pierwszy zastosowała te kompetencje materiałowe w kolejnictwie. W innowacyjnych wagonach platformowych stosowane są stale alform® o wysokiej wytrzymałości, detale cięte z dywizji stali, dodatkowe materiały spawalnicze grupy voestalpine Böhler Welding oraz profile o wysokiej wytrzymałości firmy Krems, co znacznie przyczynia się do zmniejszenia masy i uniwersalności zastosowań wagonu.

TransANT-waggons
TransANT-waggon

Od innowacji po markę

Zalety TransANT przywodzą na myśl specyficzne zdolności zwierząt w przyrodzie, w szczególności niezwykle silnych mrówek. Mrówki są elastyczne, silne, zorganizowane, społeczne, przystosowalne, pracowite i bardzo wytrwałe. Te atrybuty doskonale współgrają z zaletami innowacyjnego wagonu RCG. Mrówki potrafią podnosić zwielokrotnioną masę swojego ciała i umiejętność ta została uwzględniona w projekcie.

Prezentacja produktu w Linz

Wolfgang Mitterdorfer, członek zarządu w voestalpine Steel Division, oraz członkowie zarządu RCG Clemens Först i Thomas Kargl przedstawili TransANT około 100 zainteresowanym klientom, dziennikarzom branżowym i partnerom podczas ekskluzywnej imprezy poprzedzającej oficjalną prezentację w voestalpine w Linz. Platforma została również zaprezentowana na targach Innotrans w Berlinie w dniach 18-21 września.

TransANT