voestalpine Böhler Welding
voestalpine Böhler Welding

Seamless Cored Wires – The brochure with all information!

25. nsn 2017

Productive – Dependable – Hydrogen Safe. Engineered by the leading consumables developers. Strong European quality traditions, deep application knowledge and best-in-class welding consumables.

okumaya devam et

Expert Creep CRAs Nickel based Alloys

2017-04-2525. - 27. nsn 2017 | Hamm, GermanyHamm, Germany

This seminar provides technical aspects concerning metallurgy which should be mastered for welding of different base materials. The application of creep resistant steels, high alloyed stainless steels including duplex and nickel-based alloys are highlighted.

okumaya devam et

No Solar Energy without Polysilicon

Success Story | Netherlands

Verolme® Special Equipment (VSE), is an important supplier of reactors for the polysilicon sector which produces the raw material for the solar and electronics industry worldwide. The thick-walled reactor shells are welded with the hot wire GTAW process using UTP A 2133 Mn welding wire which has an optimized chemical composition and an ultra-clean surface finish optimized for this process

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Kaynak Akademisi

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Mitarbeiter/-in mechanische Instandhaltung

voestalpine Böhler Welding Austria GmbH
Kapfenberg

Kontrollschweißer/-in

voestalpine Böhler Welding Austria GmbH
Kapfenberg

Betriebselektriker/-in

voestalpine Böhler Welding Austria GmbH
Kapfenberg