voestalpine Böhler Welding
voestalpine Böhler Welding

The Future of Productivity presented on Schweissen & Schneiden: Wire Arc Additive Manufacturing

19. eyl 2017

Wire Arc Additive Manufacturing (WAAM):3D printing with the best-in-class wire alloys. Additive manufacturing – popularly known as 3D printing – is one of the most revolutionary new manufacturing methods of our time.

okumaya devam et

Schweissen & Schneiden 2017

25. - 29. eyl 2017 | Düsseldorf, Germany

In 2017 the world’s largest and most important exhibition on Welding & Cutting is back to Germany.

okumaya devam et

No Solar Energy without Polysilicon

Success Story | Netherlands

Verolme® Special Equipment (VSE), is an important supplier of reactors for the polysilicon sector which produces the raw material for the solar and electronics industry worldwide. The thick-walled reactor shells are welded with the hot wire GTAW process using UTP A 2133 Mn welding wire which has an optimized chemical composition and an ultra-clean surface finish optimized for this process

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Kaynak Akademisi

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Technical Sales Manager - North Texas

voestalpine Böhler Welding USA, Inc.
Dallas, TX