voestalpine Böhler Welding

Schweissen & Schneiden Flashback: Finishing Chemicals

12. ara 2017

Stainless Steel Surface Treatment Expertise. Filler metal specialist voestalpine Böhler Welding took advantage of the podium of Schweißen & Schneiden 2017 to highlight its industry leading products for the cleaning, pickling and passivation of stainless steel surfaces and welds.

okumaya devam et

Expert Cored Wires

11. - 12. ock 2018 | Mumbai, India

This course deals with welding applications including relevant practical examples focusing on cored wires. This expert seminar provides inside knowledge of focus industries.

okumaya devam et

No Solar Energy without Polysilicon

Success Story | Netherlands

Verolme® Special Equipment (VSE), is an important supplier of reactors for the polysilicon sector which produces the raw material for the solar and electronics industry worldwide. The thick-walled reactor shells are welded with the hot wire GTAW process using UTP A 2133 Mn welding wire which has an optimized chemical composition and an ultra-clean surface finish optimized for this process

okumaya devam et

Otomotiv

Otomotiv endüstrisi için özel olarak tasarlanmış masif ve metal özlü teller. voestalpine Böhler Welding, otomotiv endüstrisine yönelik masif ve metal özlü tellerin lider tedarikçisidir. Artan üretkenlik talepleri ve temel malzemelere ilişkin yeni gereksinimleri yenilik sürecimize yön vermektedir.

okumaya devam et

Kaynak Akademisi

Mükemmellik öne geçmemizi sağlar ve mükemmel bir performansın ön koşuludur. voestalpine Böhler Welding olarak biz, birikimimizi müşterilerimiz ve ortaklarımızla paylaşarak, beraberce mükemmel çözümler üretmeyi kendimize hedef edindik.

okumaya devam et

Distribütör

Öncü olarak biz inovasyonun en ön cephesinde yer almakta ve pazarda eşsiz olan yeni çözümler geliştirmekteyiz. Bu, kaynak sektörünü ileriye taşımaktadır. Hedefimiz herkes için daha fazla fayda elde etmektir.

okumaya devam et

Mevcut Pozisyonlar

Mitarbeiter/in Betriebliches Gesundheitsmanagement w/m

voestalpine Böhler Welding Germany GmbH
Hamm

Specialist Global Visual Design (m/w) (Vollzeit)

voestalpine Böhler Welding GmbH
Leoben

Engineer Sales

voestalpine Bohler Welding Trading (Shanghai) Co.,Ltd.
Guangdong Province or Heilongjiang Province