Hareketlilik: Programın Heyecan Verici Tarafı 2 dakika okuma süresi
Genel

Hareketlilik: Programın Heyecan Verici Tarafı

Pinar Tokur

Birkaç yıllık iş deneyimine sahip kişilere yönelik Yüksek Hareketlilik Havuzu adlı uluslararası staj programı, voestalpine’nin uluslararasılaşma stratejisine destek vermeyi hedefliyor. Uluslararası düzeydeki üyelerimiz voestalpine’deki yaşamları ve deneyimleri hakkında rapor verecek. Türkiye’den Pınar Tokur, programın heyecan verici yönü olan hareketlilik hakkında konuştu.

İsmim Pınar ve Türkiye, İstanbul’dan geliyorum. Hayatımın 30 yılını bu harika şehirde geçirdim. Ancak içimdeki kendimi mesleğimde geliştirme ve başka bir ülkeye taşınma hayalimi gerçekleştirme isteği doğrultusunda hareket ederek, İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapmaya ve ilk adımı atarak İspanya’ya taşınmaya karar verdim. Yüksek lisans programımın sonunda voestalpine’nin Yüksek Hareketlilik Havuzu Programından haberdar oldum ve bunun hayallerimdeki iş olduğuna kanaat getirdim!

"Hem mesleki hem de kişisel alanda kendini geliştirme imkânı sağlayan ve iki yıl boyunca dünyanın etrafında seyahat ederek farklı şirketler ve farklı pozisyonlarda çalışma ve yaşama fırsatı gibi benzersiz bir yaşam deneyimi sunan bir iş."
Tokur Pinar, Tokur Pinar, Participant of the High Mobility Pool Program

Yeni deneyimler kazanma

İlk projem voestalpine Polynorm, Hollanda’daydı, ikincisi ise voestalpine Çelik Bölümü’nde Avusturya’da. Yakında Atlanta ABD’ye doğru hareket edeceğim, orada Karoser Parçaları alanındaki yeni projeme başlamak üzere. Bu bir yıl içerisinde harika insanlarla birlikte çalıştım, onların her birinden yeni şeyler öğrendim ve bol miktarda yeni deneyim kazandım. Kişisel açıdan farklı kültürlerle tanıştım, yeni diller öğrenmeye başladım, bir sürü yeni arkadaşım oldu ve edebildiğim kadar çok seyahat ettim.

High Mobility Pool: Generation 2015

High Mobility Pool: Generation 2015

Hareketliliğin tabii ki zor olan yanları da var, sevdiklerinizden ayrı kalıyorsunuz, her seferinde veda etmeniz gerekiyor, her seferinde bütün hayatınızı tek bir valize sığdırmanız ve bilinmeyen bir maceraya doğru yola çıkmanız gerekiyor. Ancak bu halen işin heyecan verici tarafı, harika anılar toplamak, deneyimler kazanmak ve yenilerine açık olmak! YHH programının geri kalanını iple çekiyorum!