voestalpine SIGNALING Sopot przenosi się do nowej siedziby 2 minuty czytania
Innowacja

voestalpine SIGNALING Sopot przenosi się do nowej siedziby

Viktoria Steininger
Redaktionell verantwortlich für die Themen am Blog, recherchiert und schreibt Viktoria Steininger auch selbst und gibt mit Geschichten Einblicke in den voestalpine-Konzern.

Firma voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o. przeprowadzi się z figurującego w nazwie spółki Sopotu do pobliskich Trąbek Wielkich. Nowa siedziba zapewni więcej miejsca dla produkcji i rozwoju elektronicznych systemów diagnostycznych i kontrolnych.

W połowie marca 2017 r., w rok po rozpoczęciu prac budowlanych w odległych o 25 km od Gdańska Trąbkach Wielkich, polska spółka córka grupy voestalpine SIGNALING, voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o., przeprowadzi się z poprzedniej siedziby w pobliskim Sopocie do swojej nowej lokalizacji. Już pod koniec kwietnia ruszy praca w części produkcyjnej o powierzchni 600 m². Biuro sprzedaży podejmie pracę w nowym miejscu na początku maja.

Inwestycja w przyszłość firmy

Bliskość autostrady i lotniska, a przede wszystkim bliskość Sopotu, od którego pochodzi nazwa przedsiębiorstwa, zadecydowała o wyborze „zielonej łąki” w Trąbkach Wielkich na lokalizację nowej fabryki i zaplecza biurowego. Niewielka odległość pozwala na sprawną przeprowadzkę i wygodne dojazdy dla załogi. Ponadto stworzenie infrastruktury i budynku „od zera” stało się koniecznością wraz z wdrożeniem UniAC1 – innowacyjnego systemu detekcji do kontroli zajętości, wzgl. niezajętości torów i rozjazdów. Decyzja o zmianie lokalizacji to inwestycja nie tylko w nową siedzibę, lecz przede wszystkim w przyszłość firmy.

Dużo miejsca dla „szczupłej produkcji”

Jedną czwartą nowego budynku przeznaczono na pomieszczenia administracyjne i niewielki ośrodek szkoleniowy. Nowy, zautomatyzowany magazyn wspiera wydajność produkcji, zorganizowanej w myśl zasad „szczupłej produkcji”. Przeprowadzka do nowej siedziby stała się również okazją do modernizacji wielu urządzeń, znajdujących się już w posiadaniu firmy.

Dalszy rozwój innowacyjnego systemu liczenia osi

Po dokonaniu rozruchu nowego wyposażenia i urządzeń przeniesionych ze starego zakładu do Trąbek Wielkich pracownicy tej firmy, wyspecjalizowanej w produkcji systemów diagnostycznych i kontrolnych dla transportu szynowego, zajmą się między innymi dalszym rozwojem innowacyjnego systemu UniAC. Jest to najnowocześniejszy system liczenia osi już obecnie użytkowany w wielu miejscach, zresztą nie tylko w Polsce – siostrzane spółki prowadzą jego dystrybucję również w Niemczech, Algierii, Brazylii, Arabii Saudyjskiej i innych krajach. We wrześniu ubiegłego roku na Międzynarodowych Targach Technologii Transportu „InnoTrans“ w Berlinie zaprezentowano już prototyp nowej wersji systemu UniAC2 z dodatkowymi funkcjami.

Strona internetowa voestalpine SIGNALING

 

Viktoria Steininger