Otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy voestalpine Rotec w Polsce 1 minuta czytania
Innowacja

Otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy voestalpine Rotec w Polsce

Viktoria Steininger
Holds editorial responsibility for blog topics, is researching and writing articles. Her stories give insights into the world of the voestalpine Group.

29 sierpnia był dla firmy voestalpine Rotec Sp. z o. o. w Polsce dniem szczególnym. Podczas uroczystości inauguracyjnej, w której wzięło udział około 500 gości, świętowano ukończenie nowej hali produkcyjnej.

Nowa hala produkcyjna w Komornikach, w gminie Środa Śląska, w pobliżu Wrocławia, powstała na działce o powierzchni 3,65 hektarów, jej wielkość wynosi 6.000 m2. Nowo wybudowana hala położona jest po drugiej stronie istniejącego już od piętnastu lat starego zakładu firmy, którego powierzchnia wynosi 5.000 m2. Dzięki powiększeniu zakładu, a zarazem rozszerzeniu zdolności produkcyjnej, koncern liczy na dodatkowe obroty położonego w Polsce zakładu, wynoszące ok. 10 milionów euro. W przyszłości będą tutaj cięte, wykrawane i tłoczone dodatkowe rury stalowe i aluminiowe. W zakładzie voestalpine Rotec Sp. z o. o. zatrudnionych jest około 190 pracowników. Firma specjalizuje się w produkcji elementów metalowych i komponentów rur na potrzeby przemysłu samochodowego. To przede wszystkim części wykorzystywane w amortyzatorach czy układach kierowniczych.

Oficjalne otwarcie w dniu 29 sierpnia 2015 r.

Halę produkcyjną otworzył oficjalnie dyrektor firmy Rotec Sp. z o. o. Philip Rushall wraz z burmistrzem Środy Śląskiej oraz prezesem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, symbolicznie przecinając czerwoną wstęgę. Uroczystość otwarcia nowej hali produkcyjnej świętowano wspólnie z około 500 gośćmi, w tym pracownikami zakładu i ich rodzinami, dostawcami oraz przedstawicielami gminy i koncernu voestalpine.

Viktoria Steininger